REKISTERÖIDY | | LÄHETÄ KIRJOITUS | KATEGORIAT | LUETUIMMAT KIRJOITUKSET | TUOTTELIAIMMAT KIRJOITTAJAT | KIRJAUDU SISÄÄN | SÄÄNNÖT | RSS-SYÖTE RSS-syöte
 

Halpaa lukemista!

Huipputarjouksia

hotellit lennot matkat nopeat äkkilähdöt azorit matka tarjous

tilaa lehti

 
   
Unohtuiko salasana?

Uusi käyttäjä?
AarreRunot - runot sadut vitsit laulun sanat tarinat sananlaskut värssyt ja sanoitukset

AarreRunot » Runot-ja-värssyt » Talvi

Kirjoittaja: onija
Jäälyhdyn sinisen
tein ulos pakkaseen
miten kaunis se olikaan
jäin vaan ihailemaan.

Sinertävää hehkuaan
loisti hankeen valkeaan
aivan kuin joulu ois
eikö se mennytkään pois.

Runoja satuja vitsejä ja laulun sanoja: AarreRunot.com

Kirjoittajan onija kaikki runot sadut vitsit laulun sanat tarinat sananlaskut värssyt ja sanoitukset

Anna tähtiä kirjoitukselle: Jäälyhty

Keskiarvo: 6.6 (9 arvioijaa)


Kirjoituksen herättämiä ajatuksia, kommentteja, rakentavaa palautetta, kehuja ...

0 kommenttia (kommentoi)

Lähetä oma kommenttisi:

Nimi / Nimimerkki:

Sähköpostiosoite:

URL:

Tarkistuskoodi:

Kommentti:




HUOMAA!

Kirjoittajat haluavat mielellään kuulla kirjoituksiensa herättämiä ajatuksia, kommentteja, rakentavaa palautetta ja kehuja. Ole siis ystävällinen ja lähetä asiallinen kommenttisi heti, oli se sitten muutama sana tai useampi kappale. Asiaankuulumattomat tai loukkaavat kommentit poistetaan.

Älä käytä kommenttien muotoiluun HTML-koodia. Enterillä tehdyt kappalejaot helpottavat ja selkiyttävät pidempien kommenttien lukemista.

Sähköpostisoite- ja URL-kentän voit halutessasi jättää tyhjiksi (URL-kenttään mahdollisesti lisäämäsi sivuston osoite linkittyy automaattisesti, kun lisäät osoitteen kokonaisuudessaan, http:// mukaan lukien. Sähköpostiosoitteesi ei näy muille käyttäjille).