REKISTERÖIDY | | LÄHETÄ KIRJOITUS | KATEGORIAT | LUETUIMMAT KIRJOITUKSET | TUOTTELIAIMMAT KIRJOITTAJAT | KIRJAUDU SISÄÄN | SÄÄNNÖT | RSS-SYÖTE RSS-syöte
 

Huipputarjouksia
 
   
Unohtuiko salasana?

Uusi käyttäjä?
AarreRunot.com - runot sadut vitsit laulun sanat tarinat sananlaskut värssyt ja sanoitukset

Aarrerunot.com » Vitsit-ja-sananlaskut » Lasten-suusta
Lasten suusta kuultua

Lasten suusta
Kirjoittaja: onija
Miksi lentää lintunen kysyi pienoinen (lue koko runo / kirjoitus)
Lukukertoja : 252
Kirjoittaja: onija
Kun joskus iltasin jumppaan ja olin lattialla istumassa taivuttaen päätäni polviin ... vajaa 3 v istahti viereeni ja yritti samaa (lue koko runo / kirjoitus)
Lukukertoja : 578
Kirjoittaja: onija
Poika ei tykännyt pinaattikeitosta niinpä kerroin jutun brutuksesta ja kipparikallesta ... kuinka pienempi voitti pinaattia saatuaan isompansa (lue koko runo / kirjoitus)
Lukukertoja : 29
Kirjoittaja: onija
Pari 4 v poikaa painiskeli... (lue koko runo / kirjoitus)
Lukukertoja : 276
Kirjoittaja: Kirsikka
Kolmevuotiaana poikani pulputti jatkuvasti ja viihtyi joka ainoa ilta saunassa. (lue koko runo / kirjoitus)
Lukukertoja : 674
Kirjoittaja: Kirsikka
Koulussa oli ollut lapsilla sukupuolivalistusta. Illalla poikani halusi nukkumaan viereeni ja totesi että haluaa olla siinä koko yön. (lue koko runo / kirjoitus)
Lukukertoja : 522
Kirjoittaja: onija
3 v päätti näyttää "ystävilleen".. (lue koko runo / kirjoitus)
Lukukertoja : 250
Kirjoittaja: onija
Teinpä tässä eräänä päivänä (lue koko runo / kirjoitus)
Lukukertoja : 283
Siirry sivulle :   [1]     runo satu vitsi laulun sanat tarina sananlasku värssy sanoitus RSS-syöte